Nawigacja
-> Strona Główna
-> Artykuły
-> Download
-> FAQ
-> Linki
-> Kategorie Newsów
-> Kontakt
-> Galeria
-> Szukaj
-> Mapa serwisu
-> Professional Download System
Oferta
Aktualnie online
-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3
-> Najnowszy użytkownik: Kopernik
Reklama
Statystyki klikni
4 miliony złośliwych plików wykrytych w tydzień
NewsyDarmowy antywirus Microsoft Security Essentials w ciągu tygodnia od premiery został pobrany ponad 1,5 miliona razy. Nie wiadomo ilu użytkowników korzysta z niego aktywnie, jednak widać już pierwsze efekty jego działania.

Jak informują przedstawiciele koncernu, Microsoft Security Essentials w ciągu pierwszych 7 dni od udostępnienia wykrył groźne oprogramowanie na 535 752 komputerach. Ich zdaniem, w każdej z zainfekowanych maszyn znajduje się średnio 8 takich programów, co daje łączny wynik około 4 milionów.

Microsoft zwraca uwagę na fakt, iż na razie najbardziej widoczną grupą odbiorców MSSE są użytkownicy Windows 7, z czego blisko 30% z nich pracuje na 64-bitowej wersji systemu operacyjnego.
W windows 7 wybierzemy przeglądarkę
OprogramowaniefirefoxNa mocy porozumienia Microsoftu i Komisji Europejskiej, koncern z Redmond w wersji Windows 7 skierowanej na rynek europejski, umożliwi użytkownikom wybór przeglądarki podczas pierwszego uruchomienia systemu. Zobaczymy ekran startowy, ballot screen - z prezentacją przeglądarek w kolejności alfabetycznej. Będziemy mogli zadecydować, która z nich ma zostać zainstalowana.

Zdaniem Jennifer Boriss, programistki pracującej dla Mozilli, system wyboru przeglądarki jest niesprawiedliwy dla Firefoxa. Jej zdaniem niesłusznie premiuje przeglądarkę Apple Safari 4, ponieważ znalazła się ona na pierwszym miejscu na liście. Boriss podkreśla, że przeglądarka Safari jest praktycznie nieznana, użytkownikom systemów Windows.
Windows 7: czy nowy system zastąpi XP w firmowych komputerach?
NewsyWsparcie dla DX10 pozwoliło Windows Vista trafić pod domowe strzechy. W firmach ciągle dominuje jednak Windows XP. Czy nowa siódemka, coś w tej kwestii zmieni?

Patrząc z perspektywy czasu, Windows Vista okazał się wcale nie takim złym systemem. Oczywiście ma swoich zagorzałych krytyków, którzy nogami i rękami zapierają się nadal przed przesiadką z Windows XP. Główny argument przeciw, ewoluował z biegiem czasu. Gdy Vista raczkowała, narzekano na jej niestabilność i problemy z kompatybilnością. Gdy Vista otrzymała łatki w postaci Service Pack 1 i 2, wciąż wytyka się jej za duże wymagania sprzętowe.
Niebezpieczne programy
Bezpieczeństwo

Zespół Badawczy F-Secure zaobserwował nowy „trend” w sposobie kierowania użytkowników na strony zawierające niebezpieczne aplikacje. Tym razem cyberprzestępcy wykorzystali nie tylko doniesienia o trzęsieniu ziemi i falach tsunami, o czym media informowały 29 września, ale również posłużyli się pozycjonowaniem wyników w wyszukiwarkach.

Osoby poszukujące artykułów o tragicznych wydarzeniach otrzymywały wyniki zmodyfikowane przez hakerów. Po kliknięciu na wybrany link użytkownik był przekierowywany 302 razy przez różne strony, aby ostatecznie trafić na ostrzeżenie o zainfekowaniu systemu. Wyświetlający się wówczas ekran Windows Security Center wyglądał zupełnie jak autentyczny.
Hakerzy żądają 10 mln dolarów za skradzione dane medyczne
Newsy
Hakerzy niedawno wykradli zapiski medyczne dotyczące ponad 8 milionów pacjentów państwowej kliniki w stanie Virginia. Teraz żądają 10 milionów dolarów okupu.

Dane, dotyczące historii leczenia, recept i nałogów, ponad 8 milionów pacjentów państwowej kliniki w stanie Virginia zostało wykradzionych z witryny internetowej zabezpieczanej przez amerykański rząd. W notatce zamieszczonej na Wikileaks, anonimowy haker napisał: "wszedłem w posiadanie zapisków dotyczących 8 257 378 pacjentów - łącznie 35 milionów 548 tysięcy 87 recept. Stworzyłem również zaszyfrowaną kopię zapasową i wykasowałem oryginały. Niestety dla Virginii, wygląda na to, że kopie również zniknęły".


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Słoneczny panel
->Dziś jest:

Imieniny obchodzą:
Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir, Wilburga
Wschód słońca: 7:54
Zachód słońca: 15:50
->Dzień trwa:
7 Godzin 56 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:40
Dane dla:
Żagań
Szerokość: 51°37 N
Długość: 15°19 E
Wygenerowano w sekund: 0.02 213,662 unikalne wizyty