Nawigacja
-> Strona Główna
-> Artykuły
-> Download
-> FAQ
-> Linki
-> Kategorie Newsów
-> Kontakt
-> Galeria
-> Szukaj
-> Mapa serwisu
-> Professional Download System
Oferta
Aktualnie online
-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 3
-> Najnowszy użytkownik: Kopernik
Reklama
Statystyki klikni
Niemcy ostrzegają przed Windows 8
WindowsBundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik (BSI - Federalne Biuro Bezpieczeństwa informacji) to niemiecka agencja rządowa odpowiedzialna za bezpieczeństwo komputerowe. Z dokumentów, do których dotarł Die Zeit wynika, że Microsoft może bez problemu uzyskać dostęp do komputera z zainstalowanym Windowsem 8.

Jak? Dzięki układowi Trusted Platform Module. TPM został opracowany przez Trusted Computing Group założoną przez amerykańskich gigantów IT: AMD, Cisco, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Microsoft i Wave Systems. TPM nadzoruje zarządzanie prawami cyfrowymi (DRM - digital rights management), co oznacza, że system operacyjny, który obsługuje TPM sprawdza czy oprogramowanie, które znajduje się na naszym komputerze pochodzi z legalnego źródła. Jeśli nie - może je zablokować. TPM umożliwia też zdalny dostęp...

O ile do tej pory specyfikacja TPM pozwalała użytkownikom na wyłączenie modułu, o tyle nowa specyfikacja układu, nazwana przez prasę "TPM 2.0" nie daje takiego wyboru. TPM uruchamiany domyślnie po starcie systemu operacyjnego. Dzięki temu, każdy program uznany za nielegalny może zostać zablokowany zdalnie przez firmę Microsoft. BSI twierdzi, że nie jest to jedyna operacja, którą Microsoft może przeprowadzić zdalnie.

W świetle ostatnio ujawnionej współpracy Microsoftu z Amerykańską Agencją Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) istnieje duże podejrzenie, że dostęp do modułu TPM znajduje się również w rękach amerykańskich służb.

W jednym z dokumentów od BSI można przeczytać, że "Korzystanie z technologii Trusted Computing w tej formie jest nie do zaakceptowania przez administrację rządową i operatorów krytycznej w znaczeniu infrastruktury".

Źródło: Chip.pl
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Słoneczny panel
->Dziś jest:

Imieniny obchodzą:
Stefan, Damazy, Waldemar, Wojmir, Wilburga
Wschód słońca: 7:54
Zachód słońca: 15:50
->Dzień trwa:
7 Godzin 56 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 10:40
Dane dla:
Żagań
Szerokość: 51°37 N
Długość: 15°19 E
Wygenerowano w sekund: 0.02 213,667 unikalne wizyty